YBDN01 Yüz Boyama Ders Notları (1308)

0,00
Fiyat : ₺130,00(KDV Dahil)
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}

Türkçe Görsel anlatımlı 

Bezbebek Yüz Çizimi ve Boyama Teknikleri

Telefonla Sipariş

Adet

Artır Azalt
Tavsiye Et

Önce şu soruyu duyar gibiyim

 ""Bu bebeğin yüzü ne güzel boyanmış? ben de yapabilir miyim acaba?"" 

Evet elbette yapabilirsiniz. İstek. Sevgi, Sabır ve Azim içinizdeki sanatçıyı ortaya çıkartmak için gerekli olanlar. 

Çizim yeteneğinizin olması size bir adım öne çıkarabilir bununla birlikte çok çalışma ve öğrenme isteği sizi iki adım öne çıkarır.


Aynı zamanda  ""Kağıda çok güzel yüz çizip boyayabiliyorum ama kumaşa aktardığımda yüz ifadesi istediğim gibi olmuyor"" diyenlerdenseniz, sizin içinde söylemem gereken ""doğru kaynağa bakıyorsunuz"" olur.

Yüz boyamalı bezbebek yapmayı öğrenmek çokta kolay değildir, özellikle daha önce benimde olduğum gibi, çizim ve boyama denememişseniz. Bununla beraber bugün size şunu çok rahat söyleyebilirim  : Emin olun ki şu anda sosyal medyada gördüğünüz o çok güzel, yüz boyamalı bebeklerin ustaları bu konuda çok çalışarak bu sonuca ulaşmışlardır.

Beğendiğiniz bir yüzü kopyalayarak aynısını yakın olarak yapabilirsiniz. Kopyaladığınız sürece tekrar tekrar aynı yüzü çizerek tek bir yüz yapabilir hale gelirsiniz ama size ait bir yüz yaratamazsınız. Eğer siz, yüzün ana oranlarını ve nasıl parçalara ayırmanız gerektiğini bilmiyorsanız, o zaman kopyalamanız bile öğrenmenize yardım etmez.

Amacınız kendi stilinizi oluşturmak ise, çeşitli yüz boyama becerilerini geliştirmek için harcayacağınız çokça zaman, yavaş yavaş sizin için ideal yüz kombinasyonunuza ulaşmanıza olanak sağlar.

Ben bu kitapta sizlere çizim için gerekli tüm ana bilgileri ve kendi bezbebeğiniz için nasıl bir yüz ifadesi verebileceğinizi, en temel yönleriyle anlattım.

Boyama yaparken hata yapmaktan çekinmeyin ve hatta benim önerim her içinize sinmeyen yüz boyaması yaptığını kafaları bir kenarda saklayın. Bir süre sonra ustalaştığınızda geriye dönüp bütün gelişiminizi göreceksiniz.

Kitap üç bölümden oluşuyor :

Birinci kısımda ; Yüzün oranlarını, yerleşim yerlerini ve bölümlerini

 İkinci kısımda ; Kağıda çizdiğimiz yüzü, kumaş bebeğimize aktarmayı ve buradaki önemli noktaları,

Üçüncü kısımda ise ; Boyama için kullanılan malzemeler ile birlikte, Bezbebek yüzünü aşama aşama boyamayı öğreneceksiniz.

Bu eğitim dökümanının tüm hakları yamayamadoll.com' a aittir.

ÖNEMLİ NOT:

Ders notları, yayın ve kitaplarda olduğu gibi bilgi içerdiğinden !!! İADE ALINMAZ veya DEĞİŞİM YAPILMAZ !!!