HAKKIMIZDA
www.yamayamadoll.com
 online internet satış sitesi HOBİM EV TEKSTİLİ İÇ ve DIŞ TİC. A.Ş.’ nin tescilli markasıdır.

 

 

“Herşey 2004 yılında bir yatak örtüsünü görüp aşık olmamla başladı.

 

Bu sıradan bir yatak örtüsü değildi. El emeğiyle yapılmış, adeta canlı gibi duran bir patchwork yatak örtüsüydü.

 

Birbirine uyumlu küçük kumaş parçalarının birleşerek yani birden çok YAMA’ nın biraraya gelerek sanata dönüştüğü bu örtü, iş hayatıma ismini verdi.. YAMAYAMA

 

10 yıllık model, tasarım ve deneyimlerime bez bebek çalışmalarımı da ekleyerek 2014 yılında www.yamayama.com.tr yi kurdum.

 

Baktığımız her yerden ilham alıp, bu sanatın el emeğiyle nasıl özel kılınabileceği ve üretebileceği hakkında kendimizi geliştirdik.

 

2017 yılına geldiğimizde özellikle yurtdışından gelen bezbebek üretim, tasarım ve malzeme taleplerine karşılık verebilmek için, ismimizi yamayamadoll.com olarak değiştirme kararı alarak site alt yapımızı yeniledik..

 

Bezbebek ve kırkyama, bu alanla uğraşan ustalarımızın, butiklerin ve atölye sahiplerinin bireysel emekleriyle Türkiye’ de belirli bir noktaya kadar gelebilmişti.

 

Bezbebeğe gönül verenlerin hissettiği en büyük eksiklik ise, bu konuda kurumsal bir firmanın olmayışı idi. İşte tam da burada www.yamayamadoll.com’ un misyonunu oluştu;


El yapımı Bebek sanatının, daha kolay yapılabilir hale getirilmesi, geliştirilmesi ve yayılmasına katkıda bulunmak..

 

Bize sorulan her soru ile kendimizi geliştiriyor ve daha iyiye ulaşabilmek adına yol haritalarımızı çizmeye devam ediyoruz.

 

www.yamayamadoll.com olarak vizyonumuz; El yapımı bebekler alanında ki gelişmeleri ve yenilikleri müşterilerimizle paylaşmak, Dünya’ da ve Türkiye’ de bu hobinin buluşma noktası olmaktır.

 

Tutkusunu bizimle paylaşan ve bize ilham veren tüm sanatçı ellere,

Sevgilerimle..

 

Çiğdem ALKAŞ

Genel Müdür