How to Make Clay Characters (1948)

0,00
Fiyat : ₺247,50(KDV Dahil)
{{'UrunDetay_TahminiTeslimSuresi' | translate}} : {{UrunDetayModel.product.tahminiTeslimSuresi}} {{'Global_Gun' | translate}}

Create a world of fun and enchantment with polymer clay!

Telefonla Sipariş

Adet

Artır Azalt
Tavsiye Et

 Polimer kil ve hayal gücü ile Maureen Carlson, neşeli, küçük karakterlerin dünyasına hayat veriyor. Sende yapabilirsin! Bu kitap eğlenceli ve kolaydır - heykel tecrübesi ya da fantezi ekipman gerekmez!


Sade, komşu çocuklar ile başlayarak Büyükanne ve Aziz Nick gibi daha karmaşık karakterlere geçerek dolu renkli resimleri ve ayrıntılı, adım adım projeleri bulacaksınız. Saçtan yüz ifadelerine, ayaklara kadar her ayrıntıyı tam olarak nasıl öğreneceğinizi öğreneceksiniz. Onu asmaya ne zaman, kendi hayalleri canlı küçük millet oluşturabilirsiniz. . Kil karakterlerimizi özel hediyeler için kişiselleştirin.


Hiçbir kimse asla birbirine benzemez ancak her birinin sizi gülümsetmesi garanti edilir!
 
 
With polymer clay and imagination, Maureen Carlson has brought a whole world of cheery little characters to life. You can do it, too! This book makes it fun and easy—no sculpting experience or fancy equipment required!


You'll find lots of full-color pictures and detailed, step-by-step projects to lead you all the way—starting with simple, neighborhood kids, and progressing to more complex characters like Grandma and Saint Nick. You'll learn how to make every detail just right, from hair to facial expressions to feet. When you get the hang of it, you can create lively little folks of your own imaginings. . .even personalize our clay characters for extra-special gifts.


No two will ever be exactly alike, but each one is guaranteed to make you smile!