Animal Friends of Pica Pau (2244)

Fiyat : ₺265,00(KDV Dahil)

Animal Friends of Pica Pau: Gather All 20 Colorful Amigurumi Animal Characters

Pica Pau Hayvan Dostları: Tüm 20 Renkli Amigurumi Hayvan Karakterlerini Topla

 

Pica Pau ve amigurumi arkadaşlarıyla tanışın!

 

Büyüleyici, neşeli ve sevimliler, ve onları tanıdığınızda, asla kalbinizden ayrılmazlar.

 

Nazik gergedan, enerjik su samuru, konuşkan timsah, rüya gibi eşek ve daha fazlası: Her biri Pica Pau grubunun mutlu bir üyesidir.

 

Oyuncak yapımcısı, karakter tasarımcısı ve tığ işi tığ işi Yan Schenkel, çevresinde çok sayıda renkli amigurumi topladı.

 

Bu kitapta, 20 yeni tasarımda amigurumi tığ işi sevgisini ve bilgisini paylaşıyor, ayrıca her bir projeye giren gizli malzemeleri de veriyor.

 

Tüm modellerde ayrıntılı talimatlar yer almaktadır ve adım adım resimler ve kullanılan tüm tekniklerin açıklamaları eşlik etmektedir, böylece hem yeni başlayanlar hem de gelişmiş kroşeçiler amigurumi arkadaşlarıyla kolayca tanışabilirler. Kendinizi harika dünyaya ve Pica Pau ve arkadaşlarının muhteşem büyüsüne kaptırın.


-------------------------------------------------------------------------

Meet Pica Pau and her amigurumi friends! 


They're charming, cheerful and cute, and once you get to know them, they'll never leave your heart. 


The gentle rhino, the energetic otter, the chatty crocodile, the dreamy donkey and many more: each and every one is a happy member of the Pica Pau band. 


Toy maker, character designer and crochet knitter Yan Schenkel has gathered many colorful amigurumi around her. 


In this book, she shares her love and knowledge of amigurumi crochet in 20 new designs, and she also gives away the secret ingredients that go into every single project. 


All patterns contain detailed instructions and are accompanied by step-by-step pictures and explanations of all techniques used, so both beginners and advanced crocheters can easily get acquainted with her amigurumi companions. Immerse yourself in the wonderful world and marvelous magic of Pica Pau and friends.